|
17 czerwca 2005
Polsko-słowackie spotkania
W niedzielę po raz kolejny na szczycie Grzesia spotkają się ludzie gór z obu stron granicy polsko-słowackiej. To tradycja, która sięga początku lat dziewięćdziesiątych. Artykuł udostępniony przez Dziennik Polski
Początkowo spotkania organizowane były zupełnie spontanicznie przez ludzi, którzy kochają Tatry, te polskie i te słowackie. Chcieli lepiej poznać się ze swoimi sąsiadami, zaprzyjaźnić, wspólnie pomodlić, zagrać i zaśpiewać. Zawsze przy tej okazji odprawiana jest msza, wśród zbierających się jest kapela góralska. Od kilku lat do organizacji włączył się Związek Podhalan Oddział Kościelisko.
W tym roku wyprawę na Grzesia zaplanowano na niedzielę, 19 czerwca. Uczestnicy spotykają się o godz. 8.30 na Siwej Polanie u wylotu Doliny Chochołowskiej. Msza na szczycie odprawiona zostanie o godz. 12. Organizatorzy zapraszają wszystkich, którzy chcieliby dołączyć się do spotkania. (ECZ)
![]()